Дома Луд Спорт Скандал: Украинка напушти меч поради Русинка

Скандал: Украинка напушти меч поради Русинка

Украинската тенисерка Марта Костјук се повлече од мечот на Мастерсот во Рим бидејќи требаше да игра против Русинки.

Во дубл со Романката Елена Русе играја двојки против Вероника Кудерметова и Анастасија Пављученкова.

По првиот сет, кој го добиле Русинките со 6:1, Костјук едноставно го напушти теренот без објаснување и не се врати.

Наводно за време на натпреварот имало размена на непријатни зборови меѓу Украинката и Русинките, а тоа е причина поради која повеќе не се врати на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

Мечот од бугарското првенство помеѓу Царско Село и Локомотива стана хит на Балканот, бидеј…