Дома Фудбал Лига на шампиони Сити за пет минути направи неверојатен пресврт (видео)

Сити за пет минути направи неверојатен пресврт (видео)

Реал Мадрид и Манчестер Сити играат исклучително возбудливо второ полувреме.

Домаќините поведоа со голот на Иско во 60та минута, но Манчестер Сити направи комплетен пресврт од 78-та до 83-та минута.

Најпрво Жесус го доби дуелот со Серхио Рамос после еден центаршут на Де Брујн и израмни на 1:1. Играчите на Реал бараа фаул над капитенот, но судијата покажа на центар.

Само четири минути подоцна Сити прави комплетен пресврт. Стерлинг се избори за пенал, а сигурен реализатор беше Де Брујн.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…