Дома Останати Тенис Се „чисти“ патот за Ѓоковиќ: 107. тенисер во светот го елиминираше Зверев!

Се „чисти“ патот за Ѓоковиќ: 107. тенисер во светот го елиминираше Зверев!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Како да се „чисти“ патот за титула на Ѓоковиќ на Австралија Опен. Елиминација набрзо по Каспер Руд доживеа и Александар Зверев.

Зверев е веќе трет фаворит кој го завршува настапот затоа што пред два дена турнирот го заврши и Рафаел Надал во второто коло. Тука може да се додаде и елиминацијата на Тејлор Фриц од Алексеј Попирин што секако е уште едно изненадување.

Подобар од Зверев беше Мајкл Мо кој е 107-тенисер на АТП листата.

На Зверев веројатно му е потребно време да се врати во форма по повредата која ја заработи на Ролан Гарос.

Коментари
  • Oтворена истрага против Александар Зверев

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Асоцијацијата на тениски професионалци соопш…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три т…