Дома Фудбал Се прекинa спортот и во Турција!

Се прекинa спортот и во Турција!

Турција беше една од ретките земји каде поради коронавирусот не беа прекинати спортските натпреварувања.

Додека во остатокот од Европа владее целосен молк кога се спортските случувања во прашање, првенствата во Турција се игра без присуство на публика.

Турскиот министер за спорт, Мехмет Каспоглу денеска одржа состанок со челниците на спортските сојузи, и се донесе одлука да с прекинат првенствата.

Спортистите кои настапуваа во турските клубови побараа прекин на првенствата. Кошаркарите беа најгласни, а поради одбивањето да настапи фудбалерот Џон Оби Микел заработи отказ во Трабзонспор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…