Дома Фудбал Се одложува натпреварот на Атлетико во Ла Лига?

Се одложува натпреварот на Атлетико во Ла Лига?

Во текот на изминатата ноќ во шпанскиот град Викторија падна голема колична на снег.

Поради снегот под знак прашалник е доведен натпреварот помеѓу Алавес и Атлетико Мадрид кој е на распоредот утре.

Во Алавес веќе започнаа да го чистат снегот и се надеваат дека во наредните часови ќе создадат услови за играње на натпреварот. Меѓутоа поголем проблем може да претставува можниот мраз.

Клубот од Басконија веќе ја откажа прес-конференцијата и ги замоли новинарите прашањата да ги поставуваат преку електронски пат.

Викторија се наоѓа на 500 метри надморска висичона и е град опкружен со планини, па нема да биде првпат да се одложи некој натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …