Дома Македонски спорт Селекторот Благоја Милевски испрати порака во кампањата на УЕФА за здрав живот

Селекторот Благоја Милевски испрати порака во кампањата на УЕФА за здрав живот

Здравјето и благосостојбата се од фундаментално значење за спортот.

Во својата нова кампања, #FeelWellPlayWell, УЕФА заедно со националните асоцијации ги промовира придобивките и важноста од активниот и здрав начин на живот. 

Селекторите на репрезентациите ширум Европа ги повикуваат младите да ги следат најдобрите тактики за здрав живот: да практикуваат повеќе спорт, да јадат здрава храна, да го ограничат или избегнуваат алкохолот, да не пушат и да одржуваат рамнотежа помеѓу работата и животот. 

Благоја Милевски, селекторот на македонската А репрезентација прати своја порака во кампањата на УЕФА. 

 „Да избереме активности кои ја стимулираат нашата физичка и ментална сила!“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…