Дома Фудбал Останато Сеирот на Мурињо топ тема: Шкендија нема стадион за Европа, па си избра друг со помали голови

Сеирот на Мурињо топ тема: Шкендија нема стадион за Европа, па си избра друг со помали голови

Многу реакции во спортската јавност предизвикаа головите на Арената „Тодор Проески“ кои биле помали за пет сантиметри.

Пред стартот на натпреварот голманите на Тотенхем забележале дека головите се помали, потоа Мурињо реагирал кај делегатот по што биле променети.

Со оглед на тоа дека ова го кажа Жозе Мурињо на прес-конференција целиот свет зборува за оваа несекојдневна ситуација. Еден коментар привлече најголемо внимание.

„Иронија е што Шкендија нема стадион по стандардите на УЕФА. И што направија? Си избра стадион кои нема правилни димензии на головите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Барди: Јас сум Албанец, но за Македонија играм со гордост и давам се од себе!

Енис Барди е еден од клучните фудбалери во македонската репрезентација која на 12. ноември…