Дома Фудбал Англија Санчез на загревањето во натпреварот со ПСЖ заработил бизарна повреда?

Санчез на загревањето во натпреварот со ПСЖ заработил бизарна повреда?

0
sanchez

Манчестер Јунајтед во вторникот одигра натпревар за заборав и доживеа пораз од Пари Сен Жермен на домашен натпревар во првиот натпревар од осминафиналето.

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер се соочи со проблеми во финишот од првиот дел кога Лингард и Марсијал заработија повредени и мораа да бидат заменети.

Меѓутоа сега се открива дека тие повреди не биле единствениот проблем за Солскјер.

Санчез го замени Лингард во финишот од полувремето, но сега се открива дека Чилеанецот заработил повреда уште на загревањето.


Следете го Sportski.mk и на


Наводно, Санчез заработил повреда при загревањето кога се удрил во помошникот на Даниеле Орсато, Фабиано Прети.

Чилеанецот ги известил луѓето на клупата на Јунајтед дека почуствувал сериозна болка во коленото, но сепак било донесена одлука тој да продолжи.

Според медиумите, Санчез поради оваа повреда би можел да го пропушти натпреварот за викендот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…