Дома Фудбал Италија Само еден играч трчал побрзо од Роналдо во Серија А

Само еден играч трчал побрзо од Роналдо во Серија А

Кристиано Роналдо во февруари ќе наполни 34 години, но и покрај тоа Пoртугалецот успева да се одржи во своршена физичка форма.

За неговата физичка подготвеност добивме доказ во натпреварот против Наполи во второто коло кога забележа спринт од 34.62 km/h.

Во овие две кола Роналдо бил најбрз напаѓач во италијанскиот шампионат. Освен тоа тој е и втор во Серија А кога ќе се погледнат сите позиции. Единствено побрз од Роналдо е стоперот на Наполи Костас Манолас. Грчкиот фудбалер забележал спринт од 35.41km/h.

Кај напаѓачите зад Роналдо следи Симоне Заза од Торино со брзина од 34.56km/h, па Џанлука Масини од Рома 34.46km/h…

Импресивен податок посебно кога ќе се земат во предвид годините на Роналдо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Натпреварот на сезоната во Италија пред празни трибини или на неутрален терен!?

Сезонава во Серија А три тима се во борба за Скудетото. Јувентус и Интер од почетокот на в…