Дома Офсајд Салах на удар поради фотографии со атрактивната манекенка

Салах на удар поради фотографии со атрактивната манекенка

Мохамед Салах се најде на насловната на магазинот GQ.

Египќанецот позираше покрај атрактивната манекенка Алесандре Амбросио, а повод беше наградата за маж на годината од страна на овој магазин.

Меѓутоа, после овие фотографии фудбалерот на Ливерпул се најде на удар на арапскиот свет. Многумина ова го прогласија како скандалозно однесување.

„Доколку било која арапска жена направеше нешто вакво бидете сигурни дека немаше да се извлече. Замислете да позираше со разголен маж. Би имала среќа ако остане жива.“ – пишуваат арапските медиуми.

Салах после ова не се огласи, а тао веројатно и нема да го направи со оглед на чуствителноста на овие теми во арапскиот свет.

View this post on Instagram

@gqmiddleeast

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah) on

View this post on Instagram

#GQAwards @gqmiddleeast

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Некој за фудбалче со Дилета?

Дилета Леота едноставно е луда по фудбалот. Атрактивната водителка едвај чека да продолжи …