Дома Фудбал Роналдо синоќа блесна: Ефектен гол и асистенција во својот 1200 натпревар во кариерата

Роналдо синоќа блесна: Ефектен гол и асистенција во својот 1200 натпревар во кариерата

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО си поигрува со ривалите во Саудиска Арабија на свои 38 години.

Во 16. коло со ефектен гол и одлична асистенција го предводеше Ал Наср до победа над Ал Ријад (4:1).


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Прво скокна на центаршутот на Садио Мане и погоди, но со нога. Тој го направи тоа ефикасно, со помош на долниот дел на копачките.

Потоа одлично асистираше за голот на Отавија.

Роналдо на тој начин стигна до 19 гола и 10 асистенции во 21-от настап сезонава за Ал Наср.

Ова беше 1200 натпревар со Роналдо во кариерата.

Шоуто на Роналдо погледнете го ТУКА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…