Дома Видео Роналдо се посрамоти, го промаши невозможното🎥

Роналдо се посрамоти, го промаши невозможното🎥

Кристиано Роналдо беше централна фигура  во првото полувреме на мечот помеѓу Јувентус и Кротоне.

Португалецот постигна два гола за четири минути, но претходно прописно се посрамоти.

Имено, Киеза му испрати одлична асистенција, а Роналдо промаши празен гол од три метри… Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Феноменалниот Јокиќ ги разби Бакси, пораз на Лејкерси од Феникс 🎥

Никола Јокиќ продолжува со одличните настапи во НБА лигата. Српскиот центар дојде до нов т…