Дома Фудбал Лига на шампиони Роналдо нокаутираше жена-редар, па и го подари дресот🎥

Роналдо нокаутираше жена-редар, па и го подари дресот🎥

Првиот натпревар за Роналдо во Лигата на шампионите по враќањето во Лигата на шампиони не помина добро.

Португалецот постигна гол во 35-та минута, но неговиот тим доживеа шокантен пораз.

Роналдо за време на загревањето со еден удар несакајќи нокаутира една жена од редарскат служба, па веднаш притрча на помош.

За среќа, немало поголеми последици, а Роналдо после мечот и го подари дресот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…