Дома Топ вести Роналдо: Можеби сум геј, но сум полн со пари!

Роналдо: Можеби сум геј, но сум полн со пари!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аткетико Мадрид и Реал Мадрид во последните неколку години имаат жестоки берби пресметки кои ретко поминуваат без контроверзи и скандали.

Во момент од дуелот, халфот на Атлетико, Коке го навреди на сексуална основа фудбалерот на Реал, Кристиано Роналдо.

Двајцата често влегуваа во расправии, а радио „Кадена КОПЕ“ ја откри нивната конверзација за време на натпреварот.

„Коке ме нарече геј“, рекол Кристиано во соблекувалната на полувремето. „Ти што ке правиш?“, прашал еден од неговите соиграчи.

„Ништо, што да направам. Ми кажа дека сум геј, а јас му одговорив – може да сум геј, но сум полн со пари“, одговорил Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Гвардиола искрено објасни зошто настанал проблемот со Кансело

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалерите на Манче…