Дома Топ вести Роналдињо кон соиграчите: Одете на центар, ќе дадам гол!

Роналдињо кон соиграчите: Одете на центар, ќе дадам гол!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Фудбалот е игра која ја играле многу генијалци и само еден волшебник – Роналдињо!

Бразилецот најубавите денови од својата кариера ги помина во Барселона, а за неговите магии и вонсериски потези во каталонскиот дрес уште долго ќе се прераскажува. Ние ќе се осврнеме на еден негов потег.

Беше тоа во сезоната 2006/07 каде екипата на Барселона мораше да го победи Вердер во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а мечот ќе се памти по мајсторијата на Роналдињо од слободен удар.

Еден од соиграчите на Бразилецот, Деко откри интересен детал, кој е поврзан со овој прекрасен гол.

„Му пријдов на Роналдињо за да се договориме како ќе го изведеме овој слободен удар, а тој ми порача да ги соберам соиграчите и заедно сите да го чекаме на центарот, ова ќе биде погодок“, открива португалскиот фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…