Дома Македонски спорт Репрезентативците се забавуваат со „гол челенџ“: Oва се омилените голови на Нестор, Елмас, Барди, Џани…(ВИДЕО)

Репрезентативците се забавуваат со „гол челенџ“: Oва се омилените голови на Нестор, Елмас, Барди, Џани…(ВИДЕО)

Во време кога фудбалот е стоиран, фудбалерите си наоѓаат нешто како да го исполнуваат своето време па на социјалните мрежи се појави и еден предизвик наречен „гол челенџ“.

Дел од овој предизвик беа и македонските репрезентативци: Елиф Елмас, Енис Барди, Илија Несторовски, Крсте Велковски, Алиоски…

Тие се номинираа меѓусебе, а погледнете кој голови ги избраа:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…