Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Репрезентативец на Албанија кој е роден во Македонија е хит поради копачките📷

Репрезентативец на Албанија кој е роден во Македонија е хит поради копачките📷

Репрезентативецот на Албанија Јасир Асани денес одигра добар натпревар и запиша асистенција против Хрватска, но сепак е во центарот на вниманието поради копачките.

Фудбалерот кој е роден во Скопје и кој во минатото настапуваше за младинските селекциии на Македонија ги има најинтересние копачки на Европско првенство.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тој излезе на терен со копачки со локот на Супер Марио, па стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…