Дома Македонски спорт Мак фудбал Ренова потврди: Цел тим оди во 14-дневен карантин!

Ренова потврди: Цел тим оди во 14-дневен карантин!

Тимот на Ренова е најпогодениот прволигаш кај нас од коронавирусот откако по тестирањето Ковид-19 беше потврден кај неколку членови.

Денес од Ренова се огласија со соопштение во кое ја известуваат јавноста дека тимот оди во задолжителен 14 дневен карантин.

Сите играчи на тимот, членовите на стручниот штаб и луѓето кои имале контакт со заразените ќе одат во карантин од 14 дена. Лицата кај кој беше потврден вирусот дополнително ќе бидат објавени.

Оваа одлука на Ренова прави проблем на одлуката на ФФМ за продолжување на лигата кое беше планирано за од 14 до 21 јуни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…