Дома Фудбал Англија РЕМЕК-ДЕЛО: Андре Шурле потсети на најдобрите денови! (ВИДЕО)

РЕМЕК-ДЕЛО: Андре Шурле потсети на најдобрите денови! (ВИДЕО)

0
shurle

Германецот од редовите на Фулам изведе ремек-дело какво што не се гледа често.

Екипата на Фулам во рамките од 22-то коло во Премиер лигата му гостува на Барнли и тоа е важен натпревар за гостите во борбата за опстанок.

На самиот старт од натпреварот Фулам стигна до предност и тоа преку мајсторијата на поранешниот играч на Борусија Дортмунд, Андре Шурле.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…