Дома Топ вести Реал спреми 140 милиони за дуото на Леверкузен

Реал спреми 140 милиони за дуото на Леверкузен

Офанзивниот играч за врска на Баер Леверкузен, Флориан Виртц го привлече вниманието на најголемите клубови на Стариот континент.

Покрај Баерн Минхен, Ливерпул, Сити и Челзи, сега во трката за потписот на Германецот се приклучи и Реал Мадрид.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Кралевите“ веќе стапиле во контакт со агентот и сакаат да ја победат конкуренцијата, а заинтересирани се за уште еден играч на Леверкузен, Жереми Фримпонг.

Имено, Реал е спремен да понуди 140 милиони евра за да ги добие двајцата фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…