Дома Топ вести Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Приоритет на Реал Мадрид во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач.

После заминувањето на Бензема Реал остана без врвен напаѓач, а најголема желба за нова „деветка“ е Лаутаро Мартинез.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Килијан Мбапе останува цел број еден за нападот на Реал Мадрид, но Аргентинецот треба да пристигне заедно со Французинот.

Лаутаро неодамна потпиша договор до 2026 година, но Интер не ја исклучува можноста за продажба доколку стигне понуда повисока од 100 милиони евра.

Аргентинецот оваа сезона игра во врвна форма, па Реал ќе мора добро да го одврзе кесето за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …