Дома Фудбал Англија Распоред Премиер лига: Дерби во првото коло, Јунајтед против Сити во ноември!

Распоред Премиер лига: Дерби во првото коло, Јунајтед против Сити во ноември!

0

Денес во центарот на вниманието е отварањето на Мундијалот, но најсилната европска лига, Премиер лигата денес го објави распоредот за следната сезона 2018/19.

Со денешниот ждреб беа одредени паровите и целиосниот распоред за сезоната која ќе започне на 11-ти август и тоа со големо дерби помеѓу Арсенал и Манчестер Сити.

Комплетното прво коло:
Арсенал – Манчестер Сити
Борнмут – Кардиф
Фулам – Кристал Палас
Хадерсфилд – Челзи
Ливерпул – Вест Хем
Манчестер Јунајтед – Лестер
Саутемптон – Барнли
Ватфорд – Брајтон
Вулверхемптон – Евертон

Големото дерби на Манчестер ќе се одигра на „Етихад“ на 10-ти ноември, а „граѓаните“ ќе му гостиваат на Челзи на 8-ми декември, а потоа на 1-ви јануари ќе го играат дербито со Ливерпул.


Следете го Sportski.mk и на


Комплетниот распоред во Премиер лигата можете да го видите ТУКА.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Модриќ за „Франс Фудбал“ ги пофали Роналдо и Мбапе, откри и кој би сакал да му биде соиграч

Лука Модриќ во интервјуто за „Франс Фудбал“ зборуваше за неговиот поранешен соиграч Кристи…