Дома Фудбал Англија Раниери на чекор од враќање во Премиер лигата!

Раниери на чекор од враќање во Премиер лигата!

claudio ranieri

Италијанецот би можел наскоро повторно да работи во Англија.

Клаудио Раниери доби интересна понуда од Лондон. Како што пренесува „Скај Спорт“, Кристал Палас го контактирал искусниот стручњак.

Раниери е без клуб откако после лошите резултати заработи отказ во Лестер. Сепак, Италијанецот повторно е актуелен, сензационалната титула во Премиер лигата со Лестер не се заборава.

Иначе покрај Раниери, Кристал Палас се поврзува и со Франк Де Бур.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…