Дома Фудбал Останато Ракип и друштвото станаа шампиони на Шведска па „спасуваа жива глава“ од навивачите 🎥

Ракип и друштвото станаа шампиони на Шведска па „спасуваа жива глава“ од навивачите 🎥

Денес Малме на Ердал Ракип стана нов шампион на Шведска.

Во последното коло Малме одигра 0:0 против Халмштад и тоа им беше доволно за да ја освојат шампоонската круна. По последниот свиреж на судијата огромен број навивачи веднаш втрчаа на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Надал сигурен, Зверев елиминиран од Австралија Опен

Австралија Опен остана без еден од главните фаворити за конечна победа. Алелсандар Зверев …