Дома Фудбал Останато Раиола: Само 10 клуба можат да си го дозволат Халанд

Раиола: Само 10 клуба можат да си го дозволат Халанд

Агентот Мино Раиола даде опширно интервју за „Би-Би-Си“ во кое меѓу другото збориваше за своите клиенти, Халанд и Погба.

Поради пандемијата и финансиските проблеми на клубовите се очекува драстично да бидат намалени трансферните суми и ова лето.

„Не мислам дека ќе влиае многу кога се во прашање најголемите таленти. За нив секогаш има место во клубовите. На Халанд сите гледаат како идна ѕвезда на светскиот фудбал. Мислам дека тој ќе биде на нивото на Меси и Роналдо“.

„Има само 10 клуба во светот кои можат да си го дозволат Халанд во овој момент. Четири од тие клубови се од Англија. Мислам дека нема спортски директор и тренер кој во моментов не го сака Халанд“, истакна Раиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…