Дома Фудбал Италија Раиола даваше изјава, па се појави Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Раиола даваше изјава, па се појави Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ одигра добар натпревар против Јувентус во вчерашното полуфинале, Швеѓанецот претставуваше констатна закана за одбраната на Јувентус.

После натпреварот во микс-зоната беше забележана интересна ситуација додека Раиола даваше изјава, а Ибрахимовиќ се појави.

„Извинете момци, имам проблем. Морам да се одбранам од Ибра. Уште ме боли од кога ме удри последниот пат“, се пошегува Раиола кој на крајот сепак доби удар од напаѓачот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бонучи: Се враќаме во 2 часот наутро, Роналдо во 3 оди да нурка во ладна вода

Пред утрешниот натпревар на Јувентус во Лигата на шампионите против Лион интервју за порта…