Дома Топ вести Пукна брука во Шпанија: Третолигаш го елиминира Реал Мадрид од Кралскиот куп!

Пукна брука во Шпанија: Третолигаш го елиминира Реал Мадрид од Кралскиот куп!

Синоќа во Шпанија се случи голема сензација во 1/16 финалето на Кралскиот куп, каде Реал Мадрид испадна од екипата на Алкојано после продолженија со 2:1.

Малкумина слушнале за шпанскиот третолигаш, екипата на Алкојано, но Реал ќе ги памети долго.

Реал од првата минута ја имаше иницијативата и дојде до гол во последната минута од првиот дел преку Милитао. Во продолжение Кралевите се опуштија, а домашните тоа знаеја како да го искористат.

Во 80. минута домашниот тим сосема заслужено дојде до гол. Во продолженијата третолигашот успеа да дојде и до втор погодок.

Се играше 110. минута, кога Лопез заработи втор жолт картон, односно црвен со што го остави тимот да се бори со играч помалку.

И кога сите очекуваа Реал да ја искористи оваа прилика се случи токму спротивното и Алкојано после прекрасна акција стигна до втор погодок вреден за победа над славниот Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…