Дома Фудбал Останато ПСЖ пушти во продажба специјални дресови

ПСЖ пушти во продажба специјални дресови

Раководството на Пари Сент Жермен реши на интересен начин да им даде подрдршка на сите здравствени работници, кој им помагаат на луѓето за време на пандемијата од коронавирусот.

Францускиот клуб до денес пушти во продажба специјални дресови со натпис „Сите заедно“ (Tous Unis).

Приходите од продажбата на дресовите ќе одат за помош на околу 100.000 медицински лица во Париз. На пазарот се пуштени 1500 дреса со цена од 175 евра.

„Сите сме со лекарите и ќе продолжеме да бидеме со нив и утре, се додекка не заврши кризата“, изјави претседателот на ПСЖ, Ал Келаифи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погба откри кој е менторот во Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба изјави дека Немања Матиќ е нивниот ментор во ти…