Дома Македонски спорт Продолжува одличната форма на Јаховиќ: Два гола за едно полувреме 🎥

Продолжува одличната форма на Јаховиќ: Два гола за едно полувреме 🎥

Maкедонскиот напаѓач Адис Јаховиќ продолжува да игра во одлична форма во турското првенство.

На денешниот натпревар против Хатајаспор, Јаховиќ постигна два гола во првиот дел. Прво погоди во 30. минута за 1:0, а осум минути подоцна зголеми на 2:0.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …