Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Проблем за Франција пред првиот натпревар на Европското првенство

Проблем за Франција пред првиот натпревар на Европското првенство

Репрезентацијата на Франција се соочи со проблем уште по првиот тренинг по пристигнувањето во Франција.

Левиот бек, Тео Хернандез се пожалил на повреда по само десетина минути и заедно со репрезентативниот доктор се упатил кон соблекувалната.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хернандез се пожалил на проблем со коленото по пријателскиот натпревар со Луксембруг и пред пристигнувањето во Германија не тренираше. Се очекуваше да биде спремен за стартот на подготовките, меѓутоа изгледа тоа нема да биде случај.

Дополнителните прегледи треба да покажат дали ќе биде спремен за настап против Австрија на 17. јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…