Дома Фудбал Англија Проблем за Тухел: Се повредија Силва и Канте

Проблем за Тухел: Се повредија Силва и Канте

Вчера Челзи на гостински терен ја победи Астон Вила со 1:3 во рамките од Премиер лигата, меѓутоа овој натпревар не помина без проблеми за „сините“.

Тијаго Силва кој прерано го заврши натпреварот ја повреди задната ложа, додека Нголо Канте имал проблеми со коленото. Повредите ги потврди тренерот Тухел кој е повеќе загрижен за Канте.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Повеќе сум загржиен за Канте. Можеше да се види дека има болки. Кога е Силва во прашање мислам дека на време го напушти теренот и нема да има поголеми проблеми. Како и да е веројатно и двајцата ќе бидат во „аут“ за натпреварот во среда“, изјави Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…