Дома Фудбал Репрезентации Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Со проблеми се соочува селекцијата на Швајцарија пред дербито со Србија кое ќе го реши патникот во осминафиналето.

Според последните информации од медиумите голманот Јан Зомер и Нико Елведи се неизвесни за овој дуел поради вирус. Во швајцарската репрезентација стравуваат дека вирусот би можел да се прошири и кај останатите репрезентативци што би било навистина проблем.

Ако Зомер не може да настапи на голот на Швајцарија најверојатно ќе застана голманот на Борусија Дортмунд Грегор Кобел, а местото на Елведи би го преземал Фабијан Шер.

Повеќе информации и конечниот одговор дали двајцата би можеле да играат би требало да се во наредните часови бидејќи натпреварот се игра утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…