Дома Фудбал Италија Преговoрите напредуваат, Кавани се поблиску до враќање во Серија А

Преговoрите напредуваат, Кавани се поблиску до враќање во Серија А

Интер е во интензивни преговори со напаѓачот на ПСЖ, Едисон Кавани, тврди секогаш добро упатениот извор Ди Марзио.

Кавани на крајот од сезоната ќе стане слободен играч и веќе некое време за него се борат клубови како Атлетико Мадрид, Њукасл, Манчестер Јунајтед, а сега наводно најблиску до неговиот потпис е Интер.

Бидејќи Мертенс одлучи да ја продолжи соработката со Наполи, Интер се сврте кон други опции, па како идеално решение се наметна уште еден искусен напаѓач.

Кавани играше во Палермо и Наполи, а од 2013. година е во Париз. Оваа сезона Ел Матадор постигна седум погодоци на 22 натпревари.

Заминувањето на Кавани од Париз е се поизвесно, сега само прашање е дали ќе се пресели во Интер или на крајот ќе избере некој друг клуб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анализа и предлог тип: Се очекува голеада во Мехенгладбах

Борусија Менхенгладбах е домаќин на Унион Берлин во еден од двата меча кои се на програмат…