Дома Трансфер зона Преговорите започнаа, Милан го сака Икарди

Преговорите започнаа, Милан го сака Икарди

Милан е во потрага по квалитетен напаѓач, а најголема желба на „росонерите“ на Мауро Икарди, пренесуваат италијанските медиуми.

Златан Ибрахимовиќ ја игра последната сезона во кариерата, па Милан веќе почна да бара негов наследник.

Малдини веќе стапил во контакт со неговиот пријател Леонардо и започнале преговори за трансфер на Икарди.

Икарди не добива голема минутажа во Париз поради големата конкуренција и е спремен да ја промени средината, а преферира да се врати во Серија А.

Со оглед на фактот дека Жиру е повреден, Милан ќе се обиде уште во јануари да го донесе Икарди на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната главната трансфер цел на Интер

Интер покажува сериозен интерес кон напаѓачот на Лил, Џонатан Дејвид, пренесуваат италијан…