Дома Фудбал Италија По пласманот во Серија А претседателот на Венеција скокна во канал 🎥

По пласманот во Серија А претседателот на Венеција скокна во канал 🎥

Фудбалерите на Венеција ќе играат во Серија А откако ја исфрлија Цитадела во финалето од плеј-офот за повисок ранг.

Венеција на гости славеше со 1:0, а во реваншот Цитадела водеше од 1:0 се до 93. минута кога Рикардо Бокално со својот гол донесе големо славје.

За Венеција ова ќе биде прв настап во Серија А после сезоната 2001/2002. Претседателот Данкан Нидерауер е свесен каков успех направи овој клуб. Во еуфорија на вчерашната прослава тој скокна и во венецијанскиот канал.

Ќе потсетиме, покрај Венеција наредната сезона во Серија А ќе играат уште Емполи и Салернитана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…