Дома Останати Тенис Потврдено: Ѓоковиќ ќе игра и во Мајами

Потврдено: Ѓоковиќ ќе игра и во Мајами

djokovic

Новак Ѓоковиќ е претставен како 12 носител на турнирот во Мајами

Србинот ќе настапи на мастерс серија во Мајами, објавија организаторите на турнирот. Ѓоковиќ е поставен за 12 носител на турнирот кој ќе се одржува од 21 март до 1 април.

Новак после поразот од Јапонецот Тара Даниел во второто коло на Индијан Велс призна дека избрзал со враќањето на терените после операцијата и најави дека во консултација со својот докторски тим ќе донесе одлука дали ќе настапи на Флорида, а според списокот на играчи таа е потврдна.

Mинатата година не учествуваше на турнирот кој го освојуваше шест пати, па има прилика да освои голем број бодови и да го поправи пласманот на АТП листата.

Настапот во Мајми до овој момент освен Ѓоковиќ го потврдија: Роџер Федерер, Марин Чичиќ, Григое Димитров, Александар Зверев, Виктор Троицки…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

АТП воведува ново правило

Необичното долги паузи во тоалетите или медицинските прекини во критичните моменти наскоро…