Дома Останати Кошарка Потврдено најлошто сценарио: Крај на сезонзата за ѕвездата на Мајами

Потврдено најлошто сценарио: Крај на сезонзата за ѕвездата на Мајами

nba

Како што пренесува „Yahoo sport“ повикувајќи се на извори од најсилната кошаркарска лига тимот на Мајами до крајот на сезоната не ќе може да смета на една од своите ѕвезди.

Дион Ваитерс во последната недела пропушти неколку специјалисти за стапалото во Лос Анџелес и за жал потврдено беше најлошото сценарио.

Тој ги проушти последните осум натпревари поради повредата која го мачи долго време, а претходно на 30 натпревари просечно забележуваше 14.3 поени, делеше 3.8 асистенции и запишуваше 2.6 скокови по натпревар. Беше и стартер и исклучително важен дел од тимот.

Ова лето тој потпиша договор на четири години во вредност од 52 милиони евра со Хит кој сериозно смета на него. Но, за жал и за клубот и за кошаркарот ова беше ново разочарување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Пешиќ нов селектор на кошаркарската репрезентација на Србија

Искусниот кошаркарски стратег Светислав Пешиќ денес и официјално е избран за нов селектор …