Дома Фудбал После 11 години заминува од Евертон, а Анчелоти немаше поим кој е тој (ВИДЕО)

После 11 години заминува од Евертон, а Анчелоти немаше поим кој е тој (ВИДЕО)

Сигурно најголем дел од вас не знаат кој е Лук Гарбут, интересно за овој играч е што помина 11 години под договор со Евертон.

Гарбут е поранешен млад англиски репрезентативец кој од поодамна пристигна на „Гудисон“, но за овој тим на крајот собра само пет настапи. Останатите сезони ги помина на позајмици во пониските лиги, а оваа сезона беше член на Ипсвич.

Еден од новинарите на пресот го запраша Анчелоти што мисли за неговото заминување после 11 години, а италијанскиот стратег со причина беше збунет и не знаеше за кого се работи.

„Кој?“, зачудено праша Анчелоти кога му соопштија дека бекот заминува од Евертон после една деценија.

„Извини, но навистина сум изненаден и не знам кој е тој“, додаде Анчелоти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…