Дома Останати Кошарка Поранешниот капитен на Србија и кошаркар на Минесота и Милвоки ја засили Звезда пред натпреварот со МЗТ Скопје

Поранешниот капитен на Србија и кошаркар на Минесота и Милвоки ја засили Звезда пред натпреварот со МЗТ Скопје

Црвена Звезда ќе му биде домаќин на МЗТ в недела во салата „Пионир“ на стартот од новото првенство од АБА-лигата, а пред овој натпревар спрскиот тим потврди големо засилување.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Поранешниот репрезентативец и капитен на Србија Мирослав Радуљица е нов кошарка Звезда. Центарот висок 213 сантиметри потпиша договор на две години.

Поранешниот центар на ФМП, Анадало Еферс, Партизан, Милвоки Бакс, Минесота, Панатинаикос, Арманија и бројни кинески клубови ќе ја засили конкуренција во рекетот на црвено-белите.

Во текот на богатата кариера Радуљица освои три сребрени медали со репрезентацијата на Србија на ОИ 2016, Светското првенство 2014 и Европското првенство во 2009 година.

Како капитен ја предводеше Србија на СП 2019 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Сцена каква што немавме видено: Поп во мантија навиваше за Звезда под кошот 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Црвена Звезда вч…