Дома Фудбал Останато Поранешен играч на Ливерпул се бори за живот!

Поранешен играч на Ливерпул се бори за живот!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Легендата на камерунскиот фудбал Ригоберт Сонг се наоѓа во критична состојба, откако доживеа мозочен удар.

Поранешниот фудбалер на Мец, Салернитана, Келн, Ливерпул, Вест Хем, Галатасарај и Трабзон, Ригоберт Сонг, итно бил хоспитализиран, а потоа и опериран, откако доживеа мозочен удар.

Легендата на камерунскиот фудбал се наоѓа во кома и неговата здравствена состојба е критична, пренесуваат локалните медиуми.

40-годишниот Сонг е рекордер според бројот на настапите за Камерум (137), со репрезентацијата двапати победи на Африканскиот куп (2000, 2002), а учествуваше и на четири Светски првенства (1994, 1998, 2002, 2010).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…