Дома Фудбал Останато Полувреме: По раното водство Тотенхем не покажа многу 🎥

Полувреме: По раното водство Тотенхем не покажа многу 🎥

Вечерва на Арената „Тодор Проески“ во Скопје се игра натпреварот од третото квалификациско коло помеѓу Шкендија и Тотенхем.

Тотенхем до пренодст стигна уште во четвртата минута. Англискиот гигант го искористи неискуството на тетовци во дуел со еден клуб од ваков калибар. Голот за гостите беше дело на Ерик Ламела.

По тој гол Шкендиај се „собра“ и не им дозволуваше на Англичаните да создаваат шанси за гол. Освен кон средината на првиот дел кога Захов одбрани друга поголема шанса Тотенхем не создаде.

Кога се ќе собере во првиот дел гледавме фудбал без многу шанси, а најмногу се играше на средината од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Барселона ќе бидат бесни: Објавена е аудио снимката од раговорот на ВАР судијата со Мунера

Реал Мадрид за викендот на гости ја победи Барселона со 3:1 „Кралевите“ успеаа да дојдат д…