Дома Македонски спорт Мак фудбал Познати двојките за баражите за ВМФЛ

Познати двојките за баражите за ВМФЛ


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Во фудбалската федерација на Македониија денес беа извлечени двојките за баражите за местата во Втората македонска фудбалска лига.

ТЕТЕКС – ОСОГОВО

БАШКИМИ – ВЛАЗРИМИ

ВАРДАР НЕГОТИНО – НОВАЦИ

Натпреварите ќе се играат на 28 мај, со почеток во 17 часот. Дополнително ќе биде утврдено местото на одигрување на средбите.

Фото: ФК Вардар Неготино

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…