Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на Чави

Позната примарната трансфер цел на Чави

Барселона е во потрага по квалитетен стопер бидејќи тимот има дефанзивни проблеми оваа сезона.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Најголема желба на Каталонците е дефанзивецот на Лил, Свен Ботман, и ќе се обидат да го донесат уште во зимскиот преоден рок.

Станува збор за 21-годишен дефанзивец кој ги мина сите младински категории на Ајакс, а една сезона помина на позајмица во Херенвен. Во Лил пристигна во јули 2020 година и уште во првата сезона се наметна во еден од клучните играчи на тимот.

На „Камп Ноу“ веруваат дека Холанѓанецот може да биде наследник на Жерард Пике, кој веќе влезе во фудбалска зрелост.

Чави го посочил Ботман како примарна трансфер цел во зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн го сака францускиот напаѓач

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Баерн Минхен се …