Дома Топ вести Позната примарната трансфер желба на ПСЖ

Позната примарната трансфер желба на ПСЖ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Ѕвездата на Манчестер Сити, Берардо Силва ќе биде примарна трансфер цел на ПСЖ ова лето, пренесуваат француските медиуми.

Португалецот и минатото лето беше блиску до заминување од Манчестер Сити, но Барселона не можеше да ја плати сумата која ја бараа „граѓаните“.

Бернардо Силва е спремен на лето да ја промени средината, а ПСЖ сака да го „украде“ пред носот на Барселона, која покажува силен интерес за неговиот потпис.

ПСЖ сака на лето да се ослободи од Нејмар, иднината на Меси е неизвесна, па ќе направи се да го донесе Португалецот во Париз.

„Светците“ нема да имаат проблем да ја платат сумата од 80 милиони фунти, колку што бара Манчестер Сити за неговата слобода.

Мбапе лично побарал од раководството да го доведе Португалецот, со кого е голем пријател и соработуваа одлично во Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…