Дома Македонски спорт Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Даку.

Албанскиот репрезентативец е суспендиран на два натпревари и нема да игра против Шпанија утре и во осминафиналето ако Албанија се пласира.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Даку со пцовките и кон Македонците во тој натпревар предизвика бурни реакции, а и неговиот клуб Рубин Казан најави дека ќе го казни по враќањето во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…