Дома Видео Погледнете што промаши Депај ?

Погледнете што промаши Депај ?

Холандија вчера во пријателски натпревар беше поразена од Мексико со резултат 0:1.

Селекцијата на Холандија одигра слаб меч на дебито на Франк Де Бур како селектор, сепак на крајот „лалињата“ може да дојдат до реми. Пропуштија две големи шанси, прво Лук Де Јонг шутираше право во голманот на Мексико, а во продолжение од акцијата следуваше неверојатно промашување на Мемфис Депај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…