Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Повредата е сериозна, Верати го пропушта ЕП

Повредата е сериозна, Верати го пропушта ЕП

Ѕвездата на ПСЖ, Марко Верати се повреди на тренинг, а прегледите покажале дека станува збор за истегнување на лигамент во коленото.

Денешните детални прегледи покажаа дека Верати ќе биде надвор од терените 4 до 6 недели, а тоа значи дека ќе го пропушти Европското првенство.

Верати повредата ја заработил на тренинг минатата неделаи поради тоа го пропушти мечот со Рен во неделата кој заврши со резултат 1-1.

Ова ќе биде голем удар за италијанската репрезентација, бидејќи Верати е еден од најважните играчи во тимот на Манчини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…