Дома Фудбал Италија Пиоли ги потврди лошите вести за навивачите на Милан

Пиоли ги потврди лошите вести за навивачите на Милан

Tренерот на Милан Стефано Пиоли потврди дека најдобриот фудбалер на тимот Златан Ибрахимовиќ нема да биде подготвен да настапи на следните два натпревари во Серија А.

Ибрахимовиќ нема да игра во натпреварите со Торино и Каљари во Серија А поради повредата на коленото која ја заработи во дербито против Јувентус.

„Лошата вест е што Ибрахимовиќ нема да игра утре и во недела против Каљари. Има мало истегнување на лигаментите ќе видиме каква ќе биде ситуацијата“, изјави Пиоли.

Милан до крајот на сезоната го чека тешка и неизвесна борба за место во топ 4 и излез во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…