Дома Фудбал Пике повторно ги провоцираше Кралевите, овојпат тоа го чинеше неколку илјади евра (ФОТО)

Пике повторно ги провоцираше Кралевите, овојпат тоа го чинеше неколку илјади евра (ФОТО)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Барселона со 3:0 славеше против Реал, а Пике малку го „боцна“ лутиот рувал од шпанската престолнина, бидејќи на социјалните мрежи објави фотографии со три шишиња вина со кои се опушти и го славеше триумфот.

Инаку овие три шишиња скапо вино чинат 5300 евра, додека во рестораните се далеку поскапи, а токму во ресторан Пике и неговите другари ја славеа големата победа.

По вчерашниот триумф, се чини дека Барселона е на прагот да освои нова титула, со оглед на тоа дека во моментов има 14 бодови повеќе од Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…