Дома Фудбал Пике го исмејуваше ВАР-системот: Не се сеќавам на тоа (видео)

Пике го исмејуваше ВАР-системот: Не се сеќавам на тоа (видео)

Барселона вчера оствари лесна и висока победа на гостувањето кај Виљареал (1:4) со што ја задржи разликата од 4 бода во однос на Реал Мадрид.

Во центарот на вниманието повторно беше Жерар Пике, кој во 71-та минута поради поништен гол на Лионел Меси поради офсајд, го исмејуваше ВАР-системот.

Додека фудбалерите ја чекаа одлуката, Пике се сврте кон судијата и порача дека во ВАР-собата чекаат некакви инструкции.

„Не се сеќавам. Во текот на мечот имаше многу работи поради адреналин“, порача Пике по мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хименез промаши пенал после 21 реализирани во низа, но дали ВАР погреши?

Севиља со минимални 1:0 го победи Волвс и се пласира во полуфиналето на ЛЕ, меѓутоа овој н…